Telefon Numaramız0850 000 00 00

Hoşgeldiniz. Bugün

AliExpress nedir?

Ana Sayfa » Hakkında » AliExpress nedir?

AliExpress, 200 binin üzerinde Çinli üretici ve ihracatçının giysi, ayakkabı, takı, elektronik ürün, ev eşyası vb. aklınıza gelebilecek her kategorideki ürünü sattığı, Çin menşeli küresel bir ticaret sitesidir. Platformda milyonlarca ürün yer almakta ve aynı ürün farklı satıcılar tarafından farklı fiyat politikalarıyla satışa sunulabilmektedir.

AliExpress Destek Sitesi

Yani AliExpress, kendi ürünlerini satan bir internet mağazası değildir. E-ticaret dünyasında B2C diye tabir edilen platformlardan biridir. Dünyanın popüler alışveriş servisleri olan Amazon, eBay ya da ülkemizdeki GittiGidiyor, n11 tarzı siteler ile AliExpress’in satış sistemi birebir aynıdır. Belki de aralarındaki tek ama en önemli fark site üzerinden aldığınız ürünlerin çoğunun Çin, Hong Kong gibi ülkeler üzerinden gönderiliyor olmasıdır. Bunun sağladığı en büyük fayda ise ürünlerin çoğunu doğrudan kendi üreticisinden satın alabilme imkanınız, yani daha ucuza getirmenizdir.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, bir ürünün farklı satıcılar tarafından farklı satış politikaları ile satılma ihtimali olduğunun unutulmamasıdır. Daha önce de belirtildiği gibi siz aldığınız ürünleri doğrudan AliExpress sitesinin sahiplerinden değil, onun aracılık ettiği satıcılardan almaktasınız. Bu sebeple her satıcının farklı fiyat, garanti, paketleme, kargolama uygulamaları olacağını unutmayın. Sitemizde bu sebeple sizlere AliExpress platformunda bulunan en iyi satıcıları tanıtmaya, kaliteli ürünler hakkında bilgiler vermeye çalışıyor olacağız. Bununla ilgili sayfalarda ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Bu site; AliExpress’te alışveriş yapamadan önce sizleri bilgilendirmek ve aklınıza takılan sorulara cevaplar bulmak ve de AliExpress ile ilgili yaşadığınız problemlerde sizlere yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur. Ancak sitemizin AliExpress’in resmi destek ağı olmadığını hatırlatmak isteriz.

23 Nisan 2019

İlgili Terimler :

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz